RÓCAFÉ – LITOMYŠL

Štítky: , , ,

,,Mňam tak ta káva se ti dnes povedla.” Vcházíme do muzejní kavárny v Litomyšli a vítají nás dvě moc milé slečny. No a taky vůně kávy. Usedáme hned u baru, ale v kavárně jsou ještě dvě další místnosti. Mají klenuté stropy a na stěnách visí umění. Dle mého názoru by interiér potřeboval trošku stylově sjednotit.

Kuba si hned v knihovně bere 3 knížky a já klasicky koukám po dortech. Vybrali jsme si Oreo, kokosovo banánový dort a espresso. Double shot na mlýnku a výběr filtrů značí, že nemůžeme šlápnout vedle. Já jsem si samozřejmě dala dvě “malý”.)
Při výběru dortů použijte vylučovací metodu, nebo si je dejte všechny. Nabídka je bohatá a velmi lákavá.


Na menu najdete freshe, smoothie, čaje a mladý kokos. To musí být pohoda si v létě sednout na schody a popíjet kokosovou vodu v centru tak krásného města. Vše hned za rohem od zámku, kláštera a pár kroků od historického náměstí.
Dorty jsou perfektní, káva i obsluha také. A to je hlavní 🙂 Plus se mi moc líbily toalety. Všimla jsem si, že i když to není hlavní věc v podniku, je to důležitý prvek. Neočekávám fróté ručníky na ruce, ale pořádek a čistota je základ.
Otvírací dobu mají i o víkendech, ale v pondělí je zavřeno. Tak pozor ať se nenapálíte jako já. Za tu druhou návštěvu to stálo a možná se brzy vrátíme. Zjistili jsme, že Litomyšl v posledních letech zažil mnoho rekonstrukcí a revitalizací města. Což mu velmi prospělo. A Rócafé určitě taky. Kavárna je v prostoru muzea a krásně zapadá do konceptu historického, ale i moderního ducha města.

Děkujeme za příjemně strávenou návštěvu a pokud se do Rócafé vydáte i Vy, určitě označte #vegangastromapacz a #cernajaknoc na instagramu.

Mějte se krásně! 🙂

GO VEGAN or whatever…

 


Líbil se ti článek? Sdílej ho na facebooku nebo ho tweetni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *