VEGGIE FEST OLOMOUC

V sobotu 12.5. v Olomouci proběhl již několikátý ročník Veggie festu. Organizátoři akce pomocí projektu Startovač vybírali předem finační podporu na realizaci festivalu. I já jsem projekt podpořila a jako odměnu jsem si vybrala lístek na samotnou akci, proto jsme se s kamarádkou v sobotu vydaly na výlet.

Festival probíhal v Korunní pevnosti, která sousedí s krásnou botanickou zahradou v rozlehlém parku v centru města. Akce se zůčastnili jak prodejci jídla, tak oblečení, kosmetiky, dále také  aktivistické organizace pro ochranu zvířat a nechyběl doprovodný program v podobě koncertů, cvičení jógy, worshop výroby barefoot sandálů a cooking show.

 

Program byl opravdu bohatý a na jevišti se střídaly kapely s hip hopovou, folkovou i populární muzikou. Dokážete si představit, že na živo to znělo dost překombinovaně.

Stánků s jídlem bylo opravdu hodně, ale v tom teple jsme upřímně neměli chuť na smažené pochutiny. Na výběr byly např. zeleninové karbanátky, alternativa řízku, zeleninové polévky, luštěninové saláty, burgery, sendviče a samozřejmě nechyběl široký výběr sladkých dezertů. My jsme se osvěžily výbornou ledovou kávou od Traffic Coffee. Dále jsme ochutnaly oříšková másla od Nuts, tradiční českou trubičku a větrník. Větrník byl dobrý, ale trubička byla nedopečená.

Stánek na akci měl i Globus. Tady jsme za vyplnění dotazníku ohledně jejich sekce zdravé výživy dostaly raw tyčinku. Stánek byl super, měl svoji chill out zónu a zadarmo ochutnávky některých produktů. Myslely jsme, že jsou všechny veganské, což by bylo logické, ale nebylo tomu tak. Jak jsme později zjistily, na stolech byly i kukuřičné křupky s obsahem mléka. Paní od Globusu nám bylo vysvětleno, že na akci nejsou pouze vegani. Já si myslím, že to je možné a určitě je super, když se o tento směr zajímají i lidé co běžně jí maso, ale právě ten festival jim má přiblížit, že se dá spoustu produktů udělat i veganských.

Akce byla příjemná, objevila jsem zase nové produkty, poznala jsem nové lidi a strávila příjemný den. Bohužel byla většina jídel spíše junk food, takže jsme vyrazili i do centra města ukojit chuť na salát.

Mrkněte na pár fotek, které jsem na akci zachytila:

 

 

 

Pokud jste na Veggie festu byli, napiště mi, jak se Vám líbil. 🙂

 

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek