OVEGANO – BRNO

Štítky: , ,

Když jsem před rokem náhodou zavítala na Vegan fest, ochutnala jsem úžasné dobroty od moc milého páru na stánku Ovegano. Byla to jedna z jejich prvních akcí, za ten rok se zůčastnili několika stánkových prodejů a nakonec letos v březnu otevřeli bistro v Tržnici na Zelném trhu v Brně.

Ze startu byla jejich nabídka omezená, ale po otevření bistra se do toho pustili na plno. Nově tak u nich najdete snídaně, obědové menu, tapas a spoustu sladkých i slaných dobrot.

Tato milá dvojice je opravdu vyjimečná i svým původem. Majitelka je z orientální  Indie, což se krásně promítlo i do stylu jejich kuchyně. Jídla jsou dochucena kvalitním kořením, bylinkami a mají v sobě, jak se říká “chuť dálek“.

Podstatné je, že Brno má konečně podnik, kde se najíte vegansky zdravě, což tady opravdu chybělo. Dost bylo burgrů a fish & chips. Je čas na něco, po čem se budete cítit skvěle. A to mi věřte, že budete.

Moje chuťové buňky byly po ochutnávce na otvíračce opravdu uspokojeny. Přivítal nás sympatický majitel a nabídl nám osvěžující Sangriu. Dále na nás čekala ochutnávku různých pokrmů, které najdete i v jejich menu. Nechyběly ani vynikající dezerty, které zde připravují i další z týmu bistra.

jablečná čimičanga

Rýžový puding

Jejich proslavená “cibulanda”.

V nabídce denně najdete wafle, lívance, cizrnovou omeletu, míchané tofu, různé druhy tapas, tortilu a denní menu. Z tapas jsme s kamarádkou vyzkoušely marinované tofu a cibulové kroužky. Ze snídaní určitě můžu doporučit wafle s “nutelou” a ovocem a cizrnovou omeletu plněnou zeleninou. Vše bylo moc dobré. A hlavně si ke snídani můžete objednat bezedné kafe. Ale dva hrnky už jsou moc – vyzkoušeno za Vás. #toomuchcoffein

Mrkněte sami na fotky a učitě bistro vyzkoušejte! 🙂

Líbil se ti článek? Sdílej ho na facebooku nebo ho tweetni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *