NIJAS POKÉ

Koncem roku se v Brně otevřel podnik s hawaiskou specialitou Poké – Nija’s poke’bar. Byla jsem zvědavá,  co se v takové exotické misce skrývá a proč ta (zdánlivě) vyšší cena?

Vydala jsem se konečně do tohoto designového obýváku na Dvořákové ulici. 

Poké je plná čerstvé zeleniny, ovoce, bylinek a rýže. Oblíbenými surovinami jsou např. wakame řasy, fava fazolky, avokádo, melounová ředkev, maracuja, kokos, koriandr, miso tofu, maso z lokálního kuřecího a čerstvé ryby v sashimi kvalitě. Už se vám sbíhají sliny? 

Ty nejčerstvější bylinky a exotické speciality s čerstvě uvařenou rýží a zálivkou tvoří dokonalou souhru chutí. Poké vám namíchají v několika variantách a hlavně i čistě veganskou. Jen stačí u vegetariánské verze požádat místo vejce o zeleninu navíc. 

Na pití určitě vyzkoušejte čerstvou šťávu se špetkou exotického koření. Nebo některé z výběrových vín, která nabízejí. 

Nija’s poké je projekt Nikol Květové, jedné ze zakladatelek nedalekého Soul bistra. Nikol je kreativní kuchařka, která spolu s týmem v kuchyni tvoří skvělé dobroty. Její dobroty si můžete objednat i jako catering. 

Co musím vyzvidhnout je nádherný interiér, kterému dominuje stůl z masivu a nádherná dlažba. Detaily jsou velmi důležité a tady pro to opravdu mají cit. Jemné tóny pudrové, prosklená skříň s proutěnými košíky, poličky z masivu a světla z hasících přístrojů od NAHAKU. Jídlo servírují na nádherných dřevěných podnosech a ručně vyráběné keramice. 


Každý týden mají navíc meal of the week a jednou za čas pořádají speciální nedělní sessions.  Sledujte jejich sociální sítě pro aktuální  stálou nabídku. 

Za vegetariánskou misku dáte 250 korun. Opravdu to je adekvátní cena vzhledem k výborně uvařené nadýchané rýži, jemnému tofu a spoustě čerstvých bylinek. 

Navíc vše s láskou a úsměvem!

Doporučuji a s radostí sdílím dál! Brno jede..určitě dejte vědět, zda podnik navštívíte, budu se těšit na vaše zážitky. 

Líbil se ti článek? Sdílej ho na facebooku nebo ho tweetni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *