ZIKMUNDOV

Když jsem na instagramu viděla fotky z této bývalé myslivny, tajil se mi dech. Podařilo se mi ulovit jednodenní termín v tomto penzionu a proto jsem se rozhodla, se s Vámi podělit o naše zážitky. A hlavně mi majitelé vyšly naprosto bez jakýchkoliv poznámek vstříc s veganským menu. Proto na gastromapě opravdu nesmí chybět.

Zikmundov je penzion na konci vesnice Staré Hutě kousek od hradu Buchlov a nějáký ten kilometr do Uherského hradiště. Na Zikmundov můžete přijet na večeři, den, noc i víc. V okolí penizionu je jen louka, les a ohrada, kde se pasou koně. Ráj na zemi, čistá příroda a taky buchlovský kámen.

Pokoje jsou každý jiný, vždy v nich ale najdete koupelnu s krásnou cementovou dlažbou, ručně tištěné tapety,  jedinečný design a krásné balení přírodní a zdravé kosmetiky od Míši Vaněčkové vyrobené z bylinek, které rostou v okolí Zikmundova. Naopak nevýhodou je, že pokoje nejsou moc prostorné (ale za to jsou útulné) a zdi by si zasloužili větší tloušťku.

Zikmundov zapůsobí na vaše smysly a emoce. Není to tradiční ubytování. Je to promakaný koncept, kde najdete designové kousky od českých i zahraničních firem. Je to např. krásné nádobí Potten & Pannen, reproduktory od Bang & Olufsen, výborné víno z Moravy i zahraničí. Najdete tady stůl vyrobený ze starých dveří i nádherný designový kousek.

Kuchyni tady velí jeden kuchař, který Vám večeři připraví ze sezóních surovin v podobě tří chodového menu a na snídani se o Vás také královsky postará.  Čaj z místních luk, zelenina, ovocný fresh, domácí chleba, granola se švestkama, čerstvá káva…Nenajdete tady žádný jídelní lístek, kuchař uspokojí vaše chuťové buňky přesně tak, jak si to budete přát.

Kuchyně je oteřená a spojená s restaurací. Celé to je takový větší obývák, kde se všichni sejdou na jídlo, nebo tady mají firmy posezení, páry popíjejí víno. Na čase večeře se domluvíte s kuchařem podle toho, jak máte hlad a plány. Mezitím si můžete dát sklenku dobrého vína. V létě můžete využít terasy a kuchař vám připraví něco na grilu. V parném létě je zase k dispozici bazén. Vrámci pobytu máte navíc neomezený vstup do netradičních koupelí – dřevěných sudů vytápěných dřevem, které jsou součástí pozemku.

Přístup, jaký jsme v Zikmundově zažili nasadil obrovskou laťku, na kterou jen tak někdo nedosáhne. Věřím, že po shlédnutí jejich nádherného webu, už nebudete váhat. My jsme byli velmi spokojení a doufám, že se brzy vrátíme. Protože koncept Zikmundova je jasný – ,,vypadnout z města, užívat si dlouhé snídaně, posedět u dobrého vína, u tepla krbu a vypnout“.

Dejte mi vědět, zda jste Zikmundov navštívili a jak se Vám líbil 🙂

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek