VEGAN SWEET BAR

Sladké nebe pro všechny milovníky koblih, ale i dortů, sídlí na Orlí. V minulém roce se dokonce tato „cukrárna“ umístila na 1. místě v anketě o nejoblíbenější veganský podnik v České republice. Proto na mé mapě nesmí chybět.

Podniku dominuje prosklená výloha s nepřehlédnutelným logem. Hned u příchodu vás uvítá milá obsluha a vitrína plná sladkostí. V nabídce mají několik příchutí donutů s polevou. Na výběr jsou ovocné, čokoládové nebo například donuty s arašídovým máslem. Tyto donuty byly také prvotním sortimentem, s kterým firma začínala na České pod hodinama v okýnku s názvem All in Fresh (dnes na tomto místě najdete bistro Fryends s veganskými burgry a bagetami). V dřívější době, jste je mohli potkat na různých akcích s nabídkou vegan hot dogů.

V roce 2017 se jim podařilo konečně otevřít vlastní podnik a tak nabídku rozšířily i o dorty. Ve výrobně také ladí veganské větrníky, špičky a jiné alternativy klasických cukrářských výrobků. Ty by měly časem v nabídce také být.

Já jsem na návštěvě v tomto příjemném podniku ochutnala malinový donut s čokoládou a kokosovými chipsy a čokoládový dort se šlehačkou. Donut byl dobrý, ale dort byl o kus lepší. Měl výborný vláčný korpus a krém byl výborný. Třešničkou na dortu byla nadýchaná šlehačka.

V podniku nabízí také výběrovou kávu od brněnské pražírny Rebelbean a samozřejmostí jsou rostlinná mléka. Pokud zrovna neholdujete kávě, můžete vyzkoušet některou z jejich široké nabídky limonád.

Donuty a dezerty zde podávají jak přímo v podniku, tak Vám je zabalí do hezké krabičky s sebou.

Vegan sweet bar dokazuje, jak lahodné mohou rostlinné dezerty být a těším se, kam až to s nimi dotáhnou. Zatím to vypadá, že se jim daří dobře a mají velký potenciál. Tak se stavte na dort a podpořte je. Stojí to za to. 🙂

PS: Samozřejmě i když je to vegan, stále je to z cukru a tuku. Proto všeho s mírou. 🙂 Nezapomeňte to vyvážit zeleninou a ovocem! Balance ☺

https://www.facebook.com/vegansweetbar/

Orlí 27, Brno

 

3 komentáře u „VEGAN SWEET BAR

  1. Dobrý den, bylo by možné objednat na sobotu, ev. neděli 20.1.2019 veganský dort k narozeninám, nejlépe malinový?
    Prosím , jaká by byla cena?
    děkuji
    Marta Matoušková
    775284567

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek