TŘI OCÁSCI

Místo, které není jen kavárnou, nebo bistrem. Tři ocásci jsou specifickým podnikem. Vlastně jsou sociálním družstvem, férovou kavárnou, barem a veganskou pohošťovnou a cukrárnou. Já se ale nebudu zaměřovat na směr jejich smýšlení, ikdyž ten jde určitě ruku v ruce s tím, co a jak to dělají. Chci se samozřejmě zaměřit na jídlo.

Dříve jste je mohli najít na Úvoze, kde mají doteď ve vedlejším vstupu cukrárnu. Je z velké části veganská. Takže pokud zatoužíte po nějáké vegan sladkosti, určitě sem zamiřtě. Já jsem od nich měla na narozeniny mojí babičky úžasné dezerty. V kavárně na Úvoze jsem také ochutnala těstoviny za nějákých cca 60 kč a snídani/brunch all you can eat.

No ale oni se přesunuli na Jarošku (cukrárna zůstala) a tak tady teď vaří ještě víc. V létě jsem tady ochutnala jejich úžasný burger a špízy. Nově připravili snídaňovou nabídku ve všední den od 8 do cca 11 h, o víkendu od 10 hodin. Poté obědy do 15:00 formou „naber si, kolik potřebuješ“. V nabídce je hlavní jídlo, salát a polévka. Ceny jsou opět velmi příznivé. Doporučená cena hlavního jídla je 80 Kč. Polévka 25 Kč/malá, 45 Kč/velká. Odpoledne až do večera jsou v nabídce Burgry a další dobroty.

 

Na fotce můžete vidět kuskus s dokonale dochucenou zeleninou se semínky a salátek. Po obědě jsem si dala ještě fair trade kávu s mandlovým mlékem. To je tu samozřejmé. Protože skoro vše je tady pro býložravce, vyjma některých dezertů.

V Třech ocáscích je super atmosféra, setkávají se zde podobně i rozdílně smýšlející lidé. Všechny spojuje svobodomyslnost. Nechci to nějak paušalizovat, ani se hlouběji zabředávat do tohoto tématu. Jedno je jasné, v Třech ocáscích jsou si všichni rovni.

Stavte se na kafe, snídani, oběd, či večeři. V Třech ocáscích si pochutnáte.

Když to shrnu, jídlo je tady opravdu skvěle dochucené, není nudné a najíte se tady za dobré peníze. Plus doporučuji ochutnat jejich domácí pečivo, mají semínkové, bezlepkové, kváskový chléb a další.

Jo a mají tady boží záchody 😀 jednorožec included.

Základna: veganská kavárna, bar a pohošťovna:
Třída Kpt. Jaroše 18
Po–Pá 11.00–01.00; So, Ne: 18.00–01.00
https://www.facebook.com/triocasci/?fref=ts

Cukrárna:
Gorkého 39, Brno
Po–Pá: 8–21h, So, Ne: 10–20h

 

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek