SKØG Urban Hub

Kavárna přímo ve středu města naproti nové radnici na Dominikánském náměstí. Chci vám toto místo doporučit nejen pro vynikající kávu, kterou si zde sami praží, ale především skrz jejich nabídku veganských jídel. Denně zde mají širokou nabídku jídel od dortů, přes slané koláče quiche až po polévky, saláty, burgry a hummus. Výběr je opravdu velký.

Snídaně podávají ve všední dny od 8:30 a hlavní jídla pak od 11:30.

Na obrázku je rýžová kaše s kokosovým mlékem a grilovanými meruňkami.

Začnu u polévek, které jsou většinou veganské krémové. Poté jsem tady jedla asi ten nejlepší burger v Brně. Domácí bulka, krásně křupavá a zároveň jemná a křehká. „Maso“ je většinou z luštěnin, nechybí kyselá okurka, rostlinná omáčka a vše doplňuje salátek.

Dále tady najdete saláty, které rozhodně nejsou chuťově nudné. Skog Kitchen má v rukávu spoustu variací a pokaždé, když sem zavítám, dokáže mne jejich výběr překvapit a chuťově uspokojit.

Během dne i večera pak podávají Hummus s domácím chlebíkem a zeleninou.

Pro milovníky sladkého je zde bohatá nabídka dortů ve vitríně na baru.

Obsluha je tady vždy profesionální a zároveň velmi vstřícná, pohodová a milá. Někdy mají plné ruce práce, protože kavárna nabízí dvě patra k sezení, nikdy Vás ale nezapomenou přivítat sklenkou vody, úsměvem a to i kdyby vám ho měli věnovat od baru. Co se mi moc líbí, že jídlo Vám donese přímo ten, co se podílel na jeho přípravě. Vždy mi tady moc chutná a vše je bezproblémové.

Styl kavárny je laděn do severského designu – přiznaná bílá cihla, žárovky na černých kabelech, dřevo a recyklovaný nábytek. Moc příjemné prostředí pro ranní kávu, pracovní schůzku či večerní drink.

Ráda bych Vám dala tip na jejich další projekt, který realizovali u Moravské galerie. Je to BLOKK, architektonicky velmi nápaditý bar. Je otevřen přes letní sezónu a parta ze Skog Kitchen zde nepravidelně připravuje dobroty na nedělním brunche. Vaří zde i jiní kuchaři, či nadšenci dobrého jídla a tak sledujte facebook a určitě přijďte ochutnat, pro vegany je to velmi friendly.

Kaše z černé rýže s kokosovým mlékem.

 

A na závěr famózní lívance s mandlovým máslem z nedělního brunche. Opravdu pecka.

Když to shrnu – Skog je nádherné místo v centru Brna, se skvělou kávou, dobrým jídlem a moc milou obsluhou. Plus se tady dá platit kartou. Mají otevřeno od rána do večera a dokonce i v neděli od 12 hodin.

Odkaz na jejich facebook:

https://www.facebook.com/skogbrno/

https://www.facebook.com/blokkbrno/?fref=ts

 

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek