NIJAS POKÉ

Koncem roku se v Brně otevřel podnik s hawaiskou specialitou Poké – Nija’s poke’bar. Byla jsem zvědavá,  co se v takové exotické misce skrývá a proč ta (zdánlivě) vyšší cena?

Vydala jsem se konečně do tohoto designového obýváku na Dvořákové ulici. 

Poké je plná čerstvé zeleniny, ovoce, bylinek a rýže. Oblíbenými surovinami jsou např. wakame řasy, fava fazolky, avokádo, melounová ředkev, maracuja, kokos, koriandr, miso tofu, maso z lokálního kuřecího a čerstvé ryby v sashimi kvalitě. Už se vám sbíhají sliny? 

Ty nejčerstvější bylinky a exotické speciality s čerstvě uvařenou rýží a zálivkou tvoří dokonalou souhru chutí. Poké vám namíchají v několika variantách a hlavně i čistě veganskou. Jen stačí u vegetariánské verze požádat místo vejce o zeleninu navíc. 

Na pití určitě vyzkoušejte čerstvou šťávu se špetkou exotického koření. Nebo některé z výběrových vín, která nabízejí. 

Nija’s poké je projekt Nikol Květové, jedné ze zakladatelek nedalekého Soul bistra. Nikol je kreativní kuchařka, která spolu s týmem v kuchyni tvoří skvělé dobroty. Její dobroty si můžete objednat i jako catering. 

Co musím vyzvidhnout je nádherný interiér, kterému dominuje stůl z masivu a nádherná dlažba. Detaily jsou velmi důležité a tady pro to opravdu mají cit. Jemné tóny pudrové, prosklená skříň s proutěnými košíky, poličky z masivu a světla z hasících přístrojů od NAHAKU. Jídlo servírují na nádherných dřevěných podnosech a ručně vyráběné keramice. 


Každý týden mají navíc meal of the week a jednou za čas pořádají speciální nedělní sessions.  Sledujte jejich sociální sítě pro aktuální  stálou nabídku. 

Za vegetariánskou misku dáte 250 korun. Opravdu to je adekvátní cena vzhledem k výborně uvařené nadýchané rýži, jemnému tofu a spoustě čerstvých bylinek. 

Navíc vše s láskou a úsměvem!

Doporučuji a s radostí sdílím dál! Brno jede..určitě dejte vědět, zda podnik navštívíte, budu se těšit na vaše zážitky. 

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek