KAVÁRNA AD ALTA

Brno má konečně svoji (převážně) veganskou kavárnu. Denně zde připravují čerstvé koláče, dorty, dezerty a hlavně snídaně. Snídaňové menu si můžete dát od 9 do 12 hodin. Na výběr je ze dvou quiche koláčů. Jeden je celozrný a druhý bezlepkový se sušenými rajčaty a tofu. K nim dostanete salátek. Zvýhodněná cena je pak v kombinaci s kávou a džusem. Cena tohoto menu je více něž příznivá a to 110 korun.

Já jsem ochutnala bezlepkový quiche, capuccino s domácím kešu mlékem a džus. Všechno bylo moc dobré, akorát bych místo rozlévaného džusu ocenila fresh.

S kamarádem jsme neodolali a jako sladkou tečku jsme si z vitríny plné sladkých dobrot vybrali čokoládový dort s mandlovým krémem.  Byl opravdu moc dobrý, vláčný a zároveň křupavý díky nasekaným mandlím na povrchu. V nabídce ještě měli tofu dort s lesním ovocem a brownies.

Na nápojovém lístku najdete kávu od brněnské pražírny Botacoffee. Veškeré dorty si připravují sami v kavárně a zaměřují se na zdravější verze, a to jak veganské, vegetarinské, bezlepkové, tak i raw.

Ze slané nabídky jsou již výše zmíněné koláče quiche a nakládané tofu.

Prostředí kavárny je moc příjemné, laděné do mintové barvy. Interiér oživují sukulenty a květiny ve stylových bedýnkách. Obsluha byla velmi příjemná a proto doporučuji navštívit a ochutnat.

Kavárna je otevřená od pondělí do soboty od 9 do 21 hodin. Nachází se v centru Brna, kousek od Mendlova náměstí na Václavské.

https://kavarna-adalta.cz

 

 

 

 

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek