ESKA

Eska Praha je jedním z podniků sítě Ambiente. Určitě jejich podniky znáte, všechny se vyznačují skvěle zvládnutým marketingem a skvělým sortimentem. Za sebe jsem vyzkoušela vynikající pizzu v Pizza Nuova, vychutnala si kávu v nádherném prostoru cukrárny Myšák a  ochutnala dobroty Naše Maso (ještě za neveganské éry).

Eska proměňuje zdánlivě obyčejné věci k nepoznání a proto jsem se rozhodla zařadit na mapu. Eska je restaurace a pekárna. Pečou tady chleba na bukovém dřevě v peci z Itálie. Používají kvalitní BIO mouku a chleba zraje minimálně 14 hodin. Upřímně, nejedla jsem zatím lepší chleba.

Chleba tady servírují i jako předkrm. V pekárně samozřejmě najdete i sladké dobroty, buchty, kremrole a další.

K tomu kvalitní kávu z pražíren Doubleshot a Nordbeans. Mají tady i rostlinné mléko, ale osobně doporučuji jejich filtr.

K zakoupení je také doplňkový sortiment jako Cold Drip, zelenina od farmářů, zavařeniny a Tibi krystaly pro výrobu domácí fermentované limonády.

Suroviny v Esce jsou sezónní a snaží se fungovat na principu redukce odpadu – zero waste. Např. ze zbytků přešlehaného mléka do kávy vytváří kefír, z nevyužité kávy připravují dezerty, u zeleniny využívají i slupky apod.

Pokud budete mít štěstí najdete v Esce i něco dobrého #crueltyfree. Ale jelikož tento blog nečtou jen vegani a ráda doporučím každé místo s kvalitními produkty je tu i Eska. Co vy, navštěvujete tento Karlínský podnik? 🙂 Dejte mi vědět.

https://eska.ambi.cz/cz

2 komentáře u „ESKA

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek