DIE KÜCHE

Před nějakou dobou proběhla v prostorech brněnského klubu Kabinet múz rekonstrukce. V „předsálí“ vznikla veganská restaurace, kde denně najdete jak denní menu, tak odpolední nabídku. V menu je vždy polévka, hlavní chod a dezert. Polévka je většinou bezlepková a můžete si ji dát samostatně, nebo s hlavním vchodem za výhodnou cenu. Hlavní chod je sestaven z plnohodnotným (veganských) surovin a často připomíná klasické pokrmy z české kuchyně, jako je svíčková, nebo řízek s bramborovým salátem. Podávají zde i velmi originální jídla jako je kentucky burger, club sendwich, raviolly, falafel atd.

Polední menu je ve všední dny podáváno vždy mezi 11.-14. hodinou a odpolední nabídka od 14:30 do 18 h. Mezi specialitami je také robi vlašák a nakládané tofu. Není náhoda, že tady vaří takové dobroty. Kuchyni velí autorky knihy Veganských neřestí a také Mlsná kočičky.  A dělají to celým srdcem. Jejich nabídka je každý týden velmi originální a jídla jsou chutná. O tom svědčí i plně zaplněná restaurace po dobu mojí návštěvy.

Já osobně jsem zde ochutnala vynikající bramborové gnochi s rajčatovou omáčkou. Jsem ráda, za trefu do tohoto jídla, jelikož některé „náhražky“ alternativ masa nemusím a naopak si ráda vychutnám lehčí pokrm bez robi, seitanu a dalších alternativ. 🙂 Každopádně někomu to vyhovuje a má rád „junk food“ a nebo např. již zmíněnou českou kuchyni.

Doporučuji vyzkoušet i dezerty, mezi kterými opět najdete skvělé alternativy např. Pavlovy, Krtkova dortu, cheesecaků apod.

Mimo klasickou nabídku podnik jednou za čas pořádá „pozdní večeři“. Nabízí vrámci toho večeři o několika chodech, která se může rovnat vysoké gastronomii. Sledujte jejich facebookou stránku pro info o této akci.

Dejte mi vědět, zda Die küche navštěvujete a co Vám tady chutnalo. Pokud jste zde ještě nebyli, tak určitě doporučuji zkusit.

Informace o menu a aktuální nabídce najdete v těchto odkazech:

web: www.diekuche.cz

facebook: https://www.facebook.com/search/top/?q=die%20küche

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek