BLUE VEGAN PIG SHOP

Před týdnem si dvě vlogerky a blogerky otevřely svůj podnik. Jsou tak jedinou veganskou cukrárnou a slaňárnou (jak ony s oblibou nazývají) v Praze. Jejich obchod najdete na ulici Voroněžské na Vinohradech.

Jak už jsem zmínila, tak se věnují přípravě čistě rostlinných dobrot. Jejich cesta začala skrz propagaci na sociálních sítích pomocí vlogů o veganství, životním stylu a prodeji na stáncích. Poté se rozhodly splnit si sen a svůj koníček povýšit.

Obchůdek je menší, hned naproti vchodu je pult a vedle něj vitrína. V nabídce mají od pondělí do čtvrtka a v neděli aspoň 3 druhy donutů, párek v těstíčku, chlebíčky a další druhy bezlepkových pochutin. Např. v den naší návštěvy byly v nabídce ještě citrónové muffiny.

My jsme ochutnali Donut s čokoládovou polevou plněný vanilkovým krémem, french toast donut, párek v těstíčku, chlebíček s lososem a Toffifee. Nejlepší byl čoko Donut a nejvíc nás zklamal french toast donut – bohužel byl suchý, ikdyž se ve vitríně tvářil moc chutně.

Párek v těstíčku rozhodně zprvu nebyl můj favorit, ale přítel si ho objednal a nakonec víc chutnal mně. Krásně křupavé těsto a i přesto, že nejsem fanda vegan náhražek, tak i párek byl chuťově super.

Chlebíček s lososem byl dobrý, za mně byla pomazánka mastnější, ale chlebíčky nemají být prvoplánově nějak „zdravé“ a „lehké“. Takže si myslím, že ok.))

Toffiffee jsme zkusili na závěr a bylo opravdu skvělou sladkou tečkou. Sice se trošku roztékalo po chvíli v ruce, ale rychle jsme ho snědli a slastně si utřeli polevu z koutků.

Ještě jsem zapomněla dodat, že vše jsme si snědli „na stojáka“ u bárečku. Veškeré dobroty Vám samozřejmě zabalí domů. Což doporučuju, aby jste si jídlo maximálně vychutnali.

Interiér shopu je laděn do jednoduchého bílého designu s ručně malovanými nápisy na stěnách. Ty pro autorky vytvořila Týna Nezbeda. Škoda, že interiér působí trošku „studeně“. Časem jej ale určitě holky naplní vitrínou s božskými limonádami a prý i dobrou kávou. Což by ke sladkému bodlo 🙂

Dávám palec hore holkám za nápad. Škoda, že nebyl prostor si víc popovídat, v obchodě se to plnilo zákazníky.

 

Doporučuji tento obchůdek všem milovníkům veganských dobrot, kteří si potrpí na speciality a sladkosti. Doufám, že časem holky, třeba Kamča, zařadí zdravější varianty.

Určitě sledujte jejich cestu na instagramu, nebo Facebooku, kam přidávají denní nabídku.

BLUE VEGAN PIG SHOP WEB

https://www.instagram.com/blueveganpigshop/

https://www.instagram.com/maczetabvp/

https://www.instagram.com/kamcalindova/

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek