BARRIO GOTICO

Tato restaurace se nachází v Kurdějově hned vedle Hustopečí, které jsou tak proslulé mandloňovými sady (a mandlovicí :D). Mimochodem zde určitě doporučuji procházku po stezce mezi sady na rozhlednu a také jarní slavnost, která se koná když rozkvétají mandloňové stromy.

Barrio Gotico je podnik pro gurmány, který nabízí ty nejlepší specility nejen ze Španělska, ale také z lokálních surovin jižní Moravy. Menu přizpůsobují sezóně a jejich jídla jsou nejen krásné na pohled, ale hlavně výborná. Kvalitu zde zkrátka nešidí.

Každý týden nabízí nové menu plné rozmanitých jídel a k tomu tradiční španělské tapas a pintxos. Můžete si vybrat z různých specialit od nakládaných oliv, žampiónů, sušených rajčat, pečené zeleniny až po výbornou cibulovou marmeládu s domácím pečivem. Sami si podle hladu a preferencí vyberete, co a v jakém množství chcete na prkýnko nachystat. Na své si příjdou vegani, vegetariáni, ale i masožravci. K tomu v menu najdete nabídku vín z jižní Moravy i Španělska.

Prostředí restaurace je velmi příjemné, v zimě se můžete zahřát u praskajícího krbu a v létě využít nádhernou zahrádku. Často se zde pořádají oslavy a svatby, protože ta atmosféra blízkého gotického kostela sv. Jana Křtitele je úžasná. Navíc se na terase můžete osvěžit tradiční Sangriou. Zkrátka koncept je úžasný. Osobně se mi víc líbí zahrádka oproti tmavému interiéru restaurace. Ale každý má rád jiný styl. Co velmi uceňuji a musím vypíchnout jsou skvěle vybavené záchody (aspoň ty dámské), nechyběl krém na ruce, ale navíc spousta dalších dámských vychytávek. Podle mne na takových „detailech“ opravdu záleží 🙂

My jsme vyzkoušeli výběr různých tapas a nejvíce nám chutnala cibulová marmeláda a přítelovi paštika a kachní prso. K tomu sklenička výborného proseca a moc milá a ochotná obsluha. Dokonce mi bez problému vyšli vstříc a vybrali veganské varianty.

Návštěvu v Kurdějově jsme si moc užili a určitě velmi doporučujeme, hlavně v létě. Určitě se brzy vrátíme, protože Barrio gotico si opravdu získalo naše srdce!

Odkazy:

Barrio Gotico CafeKurdějov č.p. 137
639 01

+420 702 137 137 (doporučuji rezervaci předem, hlavně pro více osob)

https://www.barriogoticocafe.cz

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podniky ze stejného kraje

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek