ZE ŽIVOTA CUKRÁŘKY

Mýtus o tom, že jde zvládnout vše, shodím hned na začátku. Říká se: ,,když chcete být úspěšní, musíte tomu něco obětovat“. Poslední dobou se setkávám s tím, že tomu lidé obětují své zdraví. To jsem si bohužel vyzkoušela na vlastní kůži (doslova). Skončila jsem v nemocnici na oddělení pro popáleniny s obvázanou půlkou hlavy a rukou. Můj svět se během 1 hodiny sesypal. Musela jsem odložit market, na který jsem se připravovala dlouhou dobu. Hlavou mi běhali otázky: ,, jak to všechno zvládnu připravit?“, ,, co udělám s tím vším nakoupeným jídlem?“. Mamka, která mě vezla do nemocnice řekla: ,,nic, ty teď potřebuješ odpočívat“. Maminky mají vždycky pravdu.

To vše bylo jenom vyústěním tlaku, který jsem na sebe vyvíjela. Musím si uvědomit jednu základní věc a to, že vše stihnout nemůžu. Uvědomila jsem si pár věcí, s kterými bych se s vámi ráda podělila. Protože cítím, že čím víc se snažíme být úspěšní, tím víc je na nás vyvíjen i tlak z okolí. Chceme být dokonalými partnerkami, mít dobré vzdělání, mít pekáč na břiše, být v dobré kondici, mít hodně followers na Instagramu, všechny ty lajky, pokusy a dokonalé fotky, stihnout všechny setkání s přáteli a rodinou, připravit si zdravé jídlo na celý den…Honíme se za něčím, aby nám to ukázalo, jakou cestou máme jít, chodíme na přednášky, čteme knihy a koukáme na videa, ale ta cesta je v nás uvnitř.

Nechci, abyste to brali tak, že věci dělám na sílu. Všechno, čemu se věnuji dělám s láskou a s velkým odhodláním. Baví mě to, miluju to co dělám, zbožnuju vaření, tvoření, focení, psaní blogu, sport…Miluju ten pocit dobře odvedené práce, ten moment, když usínáte a víte, jak jste se zase posunuli o kus dál.

V momentě, kdy na vás padá stres a veškeré starosti, si někdy musíte připomínat to, proč to děláte. Já to dělám čistě kvůli sobě, ale určitě si každý z nás někdy přistihne při tom, jak ho tlak okolí ovlivňuje. Prosím mějte se rádi.

Tak jak tu ležím s ovázanou hlavou a rukou, přeji Vám, ať neztratíte sami sebe.

Je to asi nejupřímnější článek, který jsem vydala a je v něm spoustu mých emocí. Věřím, že se s nimi spoustu z vás třeba ztotožní. A někomu snad i pomůže si uvědomit, že nikdy nemůžeme zvládnout vše, co chceme.

Možná to z vás někteří ani nechtějí slyšet, jelikož si jdete tvrdě za svým. Ale každý má slabiny a je důležitý si je uvědomit, protože jenom to vás posune zase dopředu.

Děkuju funkci diktování, díky které jsem tento článek napsala.

Cítím velké poučení a pokoru. Vím, že tělo dlouhodobě neoklamu a musím si dávat pozor na zdraví. Naložit si na sebe jen tolik, kolik unesu.

2 komentáře u „ZE ŽIVOTA CUKRÁŘKY

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek