BUDAPEŠŤ

Budapešť byla a je krásná. Připravila jsem pro Vás článek s fotkama, protože ty především vystihují atmosféru tohoto města. Proslulá “Dob ulice” je rájem food blogerů a milovníků (nejen) nočního života.

My jsme výlet spojily se snídaní v Bratislavě, která se vlastně protáhla až přes oběd a na hrad. Sluníčko nás hřálo, ale byl čas se přesunout dál.

Podnik: Urban bistro Bratislava

V Budapešti na nás už čekal nádherný byt, který jsme si pronajali přes Airbnb. Spolu s partičkou jsme se shodli na tom, že to je ideální byt na začátek bydlení bez rodičů. No jen ta kuchyň, tam by se nevešla polovina mého vybavení. Po vybalení jsme se šli seznámit s městem. Neměli jsem to od centra daleko. Stačilo jen vyjít bytu a vše bylo jak na dlani. Takže designovej byteček, v centru a láska po mém boku. Let’s get started!

Odkaz na Airbnb: https://www.airbnb.cz/rooms/15921179

Dlouho jsme hledali podnik na večeři a nakonec jsme usedli do podniku Vintage Garden. Žádná velká sláva to nebyla, ale žaludek jsme zasytili. Večer jsme ještě strávili u sklenky vína v další uličce plné podniků.

Ráno jsme se vydali do známé kavárny a bistra STIKA. Musík přiznat, že jsem bohužel měla velké instagramové očekávání, jež nebylo naplněno. Snídaně vypadaly nádherně, ale ta moje ne. Na výběr pro vegany měli jen ovesnou kaši. Bohužel byla nedochucená a ozdobená jen kouskem banánu a hrušky.

Oběd byl ale famózní, takže se vše vyvážilo. Pohostil nás izraelský podnik Mazeltov. Jako předkrm jsem měla opečený květák s Tahini omáčkou, granátovým jablkem s plátkami mandlí. Jako hlavní chod falafel v pitě se zeleninou a bramborama. Dokonalý dezert jsme objevili v nedaleké The sweet cukrárně. Byl jím pistáciový šnek.

Z památek jsme návštívili původní a novou stavbu hradu, dechberoucí parlament a historickou část města.

Budapešť jsme opuštěli okouzleni. Máme ale ještě co objevovat, takže se brzy vrátíme.

Další tipy na podniky:

  • Dobrumba – chce to rezervaci, my jsme se k místu bohužel nedostali
  • Espresso Embasy
  • typické podniky pro město, něco jako naše Puby – Ruin Bars
  • 9bar
  • Goanama coffee
  • tržnice
  • Budapest Baristas

Doufám, že se vám článek líbil, pokud ano, dejte mi vědět. Budu ráda i za další tipy na místa v Budapešti.

2 komentáře u „BUDAPEŠŤ

  1. Leni, já určitě v letních měsících doporučuji navštívit MOST Kortás Bisztró, krásná autentická zahrádka, doporučila nam jej kamaradka, která v Budapešti bydlí a byla to opravdu skvělá volba na letní večer. Fotku mám na instagramu 🙂

Zanechte mi komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek